تولید استمپری - اورجینال

تولید استمپری - اورجینال

روش استمپری که اصطلاحا Pre – recorded CD یا Stampered CD یا سی دی نقره ای یا سی دی اورجینال هم خوانده می شود.


ابتدا از CD مستر که سی دی اصلی است یک قالب یا همان استمپر تولید می گردد.استمپر در لغت یهنی مهر و همانظور که از اسمش پیداست مانند مهر نیز عمل می کند و اطلاعات حک شده درونش را هنگام تولید انتقال می دهد. این قالب از جنس نیکل می باشد.جهت تولید سی دی خام از قالب یا استمپر خام استفاده می شود اما در اینجا ما از سی دی یا دی وی دی مورد نظر شما که برای تکثیر ارائه کرده اید قالب استمپر تهیه می کنیم و زمانی که پلی کربنات در قالب استمپر تهیه شده تزریق می شود همزمان با تشکیل CD یا DVD دیتای اطلاعات شما نیز تزریق و CD یا DVD حاصله در بر گرفته اطلاعات شده می باشد.


جالب است بدانید که طلق هایی که گاهی اوقات بر روی CD و DVD ها می بینید همان ماهیت اصلی سی دی و دی وی دی است و هم اکنون مورد توضیحات ما بود.


در مرحله بعد، لوح فشرده با یک لایه باز تابنده فلزی مانند نقره و ... پوشیده میشود که لنز دستگاه رایتر با انعکاس نور بتواند لوح فشرده را بخواند. در انتها سی دی نقره ای یا دی وی دی نقره ای تشکیل شده را با یک لایه پوششی دیگر بنام LAQUERY می پوشانیم و سپس جهت چاپ منتقل می شود . نهایتا محصولات تولید شده وارد مرحله چاپ افست یا سیلک صنعتی می شوند .


این روش تولید و چاپ لوح فشرده به دلیل دارا بودن هزینه های جانبی ثابت که شامل هزینه فیلم و زینک و هزینه قالب استمپر است معمولا در تیراژهای بالای 5000 عدد مقرون به صرفه می باشد.


زمان تحویل در این روش معمولا یک هفته کاری می باشد .


تماس با ما